Gala Anioły Farmacji i Anioły Medycyny

W ubiegłą środę w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbyła się gala Fundacji Anioły Farmacji i Anioły Medycyny. Tytuły Aniołów zostały przyznane dziesięciu farmaceutom oraz dziesięciu lekarzom, których pacjenci uznali ich za wzorowych reprezentantów swoich środowisk. W tym roku w głosowaniu na Aniołów wzięło udział ponad 130 tysięcy pacjentów, którzy wybierali spośród 13 tysięcy zgłoszeń. Gali towarzyszył niezwykły koncert pianistki Kate Liu, laureatki zeszłorocznego Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego.

Podczas gali kilkukrotnie podkreślano niezwykle ważną rolę lekarzy, ale także farmaceutów, w budowaniu zdrowia Polaków. Szymon Hołownia, który pełnił rolę gospodarza wieczoru, podkreślił, że zwykła rozmowa nad ladą apteczną może być kluczowa w uratowaniu istnienia ludzkiego. Jeden z laureatów, Dr Janusz Wojtacki, przemawiający w imieniu tegorocznych Aniołów Medycyny, zwrócił uwagę na potrzebę częstszego mówienia o pozytywnej roli polskich lekarzy oraz farmaceutów, podczas gdy w chwili obecnej w medialnych dyskusjach na tematy zdrowia często dominuje sensacjonalizm.

Z ramienia Fundacji „Promocja Zdrowia” w gali uczestniczył prezes Fundacji prof. Witold Zatoński, który miał przyjemność wyróżnić Honorowym Aniołem Ewę Błaszczyk oraz jej Fundację „Akogo?”, od lat działającej na rzecz dzieci wymagających rehabilitacji po ciężkich urazach neurologicznych.

Więcej informacji o nagrodzie oraz pełną listę Aniołów znajdą Państwo na stronie Fundacji Anioły Farmacji i Anioły Medycyny: http://www.fundacja-anioly.org

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć ze środowej gali.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: