Autorzy

Aleksandra Herbec zdjecie

Aleksandra Herbeć

Psycholog, specjalizująca się w medycynie behawioralnej i profilaktyce zdrowotnej. Obecnie doktorantka i stypendystka British Heart Foundation na wydziale Epidemiologii i Zdrowia Publicznego na Uniwersytecie Londyńskim. Pracuje przy tworzeniu i ewaluacji interwencji eHealth oraz mHealth. Od 2009 roku zwiazana z Fundacją „Promocja Zdrowia”, a od 2014 z Bupa Digital.

 

 

———————————————————————————————————————————————————————————-

foto Kinga

Kinga Janik-Koncewicz

Kinga Janik-Koncewicz ukończyła Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jest Dyrektorem Projektowym Fundacji „Promocja Zdrowia”. Pracuje również w Zakładzie Epidemiologii i Prewencji Nowotworów w Centrum Onkologii-Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Jej głównym obszarem zainteresowań, jako specjalisty żywienia człowieka, są badania nad otyłością oraz spożyciem żywności. Jako koordynator wielu działań, była zaangażowana w organizację konferencji naukowych, kampanii społecznych oraz projektów międzynarodowych prowadzonych we współpracy m.in. ze Światową Organizacją Zdrowia, Bloomberg Initiative, Environmental Protection Agency, Open Society Institute, Centers for Disease Control, US National Cancer Institute, American Cancer Society i in.

———————————————————————————————————————————————————————————-

RoksanaRoksana foto Nowodworska
Studentka piątego roku na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacje: psychologia zdrowia oraz neuropsychologia kliniczna). Interesuje się wpływem stylu życia na zdrowie psychiczne i psychoprofilaktyką, oraz neuropsychologią kliniczną i terapią uzależnień. Odbywała praktyki m.in. w  Ośrodku Uzależnienia i Współuzależnienia od Alkoholu, oraz w  Instytucie Psychiatrii i Neurologii. W wolnych chwilach oddaje się podróżom (do miejsc bliższych i dalszych), obcowaniu z przyrodą i nauce języka włoskiego.

———————————————————————————————————————————————————————————-

Mateusz Zatoński

Historyk i politolog, wiceprezydent Fundacji „Promocja Zdrowia”. Pracował m.in. w Parlamencie Szkockim i w Uniwersytecie Londyńskim. Obecnie prowadzi badania z dziedziny historii zdrowia publicznego w Londyńskiej Szkole Higieny i Medycyny Tropikalnej. Równocześnie pracuje nad analizą ustawodawstwa dotyczącego sprzedaży alkoholu i papierosów w Unii Europejskiej dla Fundacji „Promocja Zdrowia”. Prowadził badania dotyczące wielu aspektów polityki zdrowotnej w dziejach, m.in. zastosowania w niej filozofii utylitaryzmu, czy postrzegania palenia tytoniu w Związku Radzieckim oraz Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

———————————————————————————————————————————————————————————-

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: